CAB Localizaciones eu

Kontzertuen kokalekuak

Kokapenak 2023

Gorteko dantzak
Italiako Errenazimenduan

 

Armonía Danza & Ministriles de la Reyna

 

  VITORIA-GASTEIZ: Probintzia plaza

 

  Irailak 1 | 19.30

 


 

Margoen poesia.
Gutun zuria Kirmen Uriberi

 

Kirmen Uribe | Enrike Solinís

 

  VITORIA-GASTEIZ: Arte Ederren Museoa

 

  Irailak 2 |


 

Anima.
Besteak beste, Cabanilles, Gubaidulina eta Solerren lanak

 

Ander Tellería

 

  ARAIA: Done Petri eliza

 

  Irailak 2 |


 

Ad Maiorem Dei Gloriam.
Besteak beste, Bizcargui, Josquin, Morales eta anonimoen lanak

 

Tetraphilla Ensemble | Anna Margules | Ander Tellería

 

  GUARDIA: Santa Maria eliza

 

  Irailak 3 | 13.00


 

Joannes de Anchieta,
in memoriam.
Antxieta, Escobar eta Josquinen lanak

 

KEA Ahots Taldea | Enrique Azurza

 

  ARTZINIEGA: Arteko Andre Mariaren santutegia

 

  Irailak 3 | 18.30


 

Antxieta en cyfra

 

Carlos Mena | Daniel Oyarzabal

 

  VITORIA-GASTEIZ: San Migel Goiaingeruaren eliza

 

  Irailak 4 | 20.00


 

Farinelliren biolina.
Besteak beste, Broschi, Hasse, Porpora eta Scarlattiren lanak.

 

Tercia Realidad | Jorge Jiménez

 

  KEXAA: Monumentu multzoa

 

  Irailak 6 | 19.30


 

Salve Regina.
Besteak beste, Corselli, Nebra eta Pergolesiren lanak

 

Musica Boscareccia | Alicia Amo | Andoni Mercero

 

  VITORIA-GASTEIZ: San Pedro Apostoluaren eliza

 

  Irailak 7 | 20.30


 

En el Divino Aposento.
Josquin eta Antxietaren lanak

 

Armonía Concertada: María Cristina Kiehr | Jonathan Alvarado | Ariel Abramovich

 

  ARMENTIA: San Andres eta San Prudentzio basilika

 

  Irailak 8 | 19.30


 

Ritual.
Hildegard von Bingen, Bach, Biber eta Kurtág-en lanak

 

Isabel Villanueva

 

  SAN VICENTEJO (TREVIÑO): Sortzez Garbiaren baseliza

 

  Irailak 9 | 18.30


 

Sokak eta teklak.
Ahozko tradizioa Erdi Aroan.

 

Elena Aranoa | Jorge Garrido

 

  SANTIKURUTZE KANPEZU: Igokundearen Andre Mariaren eliza

 

  Irailak 9 | 19.30


 

Cadere ad inferos:
Arimaren elkarrizketa
Guerrero, Morales, Lobo eta Victoriaren lanak

 

El León de Oro | Marco Antonio García de Paz

 

  VITORIA-GASTEIZ: Santa Maria katedrala

 

  Irailak 9 | 20.30


 

Klasiko jarraitua:
Bach-Abelen gizartea

 

Anacronía

 

  VILLANAÑE (GAUBEA): Varonatarren jauregia

 

  Irailak 10 | 13.00 (Bisita gidatua: 12.00)


 

Amaiera-kontzertua:
Antxieta eta Cabezónen lanak

 

Intonationes | David Sagastume

 

  ARGANDOÑA: Estibalizko Andre Mariaren santutegia

 

  10 septiembre | 19.30 (Bisita gidatua: 18.00)

CAB Localizaciones Txikieu

Aste txikia kokalekuak

Localizaciones TXIKI-SEMANA 2023 eu

Juglare txikia

 

Emilio Villalba | Sara Marina

 

  VITORIA-GASTEIZ: Ignacio Aldecoa Kultura Etxea

 

  Irailak 2 | 18.00


 

Musika asmatua.
Historiaurreko paisaia soinudunak

 

neønymus

 

  SORGINETXE: Trikuharrien ibilbidea

 

  Irailak 2 | Ibilaldia, 18:15 · Kontzertua, 19:30


 

Euskelelea

 

Euskal Barrokensemble | Enrike Solinís

 

  VITORIA-GASTEIZ: Vital Fundazioa Kulturunea (C.C. Dendaraba)

 

  Irailak 8 | 18.00 ·