CAB Conciertos EUS

Kontzertuak

listado conciertos 2023 eu

 

Danzas cortesanas en la Italia del Renacimiento

Gorteko dantzak Italiako Errenazimenduan

 

Armonía Danza & Ministriles de la Reyna

 

 VITORIA-GASTEIZ: Probintzia plaza

 

  Irailak 1 | 19.30 

 

info +


Kirmen Uribe

Margoen poesia.
Gutun zuria Kirmen Uriberi

 

Kirmen Uribe | Enrike Solinís

 

  VITORIA-GASTEIZ: Arte Ederren Museoa

 

  Irailak 2 | 17.30 

 

info +


Ander Telleria

Anima.
Besteak beste, Cabanilles, Gubaidulina eta Solerren lanak

 

Ander Tellería

 

  ARAIA: Done Petri eliza

 

  Irailak 2 | 19.30 

 

info +


Tetraphilla Ensemble

Ad Maiorem Dei Gloriam.
Besteak beste, Bizcargui, Josquin, Morales eta anonimoen lanak

 

Tetraphilla Ensemble | Anna Margules | Ander Tellería

 

  GUARDIA: Santa Maria eliza

 

  Irailak 3 | 13.00

 

info +


Grupo vocal KEA

Joannes de Anchieta, in memoriam.
Antxieta, Escobar eta Josquinen lanak

 

KEA Ahots Taldea | Enrique Azurza

 

  ARTZINIEGA: Arteko Andre Mariaren santutegia

 

  Irailak 3 | 18.30

 

info +


Antxieta en cyfra

 

Carlos Mena | Daniel Oyarzabal

 

  VITORIA-GASTEIZ: San Migel Goiaingeruaren eliza

 

  Irailak 4 | 20.30

 

info +


El violin de farinelli

El violín de Farinelli.
Besteak beste, Broschi, Hasse, Porpora eta Scarlattiren lanak

 

Tercia Realidad | Jorge Jiménez

 

  KEXAA: Monumentu multzoa

 

  Irailak 6 | 19.30 (Bisita gidatua 18.30) 

 

info +


MUSICA BOSCARECCIA

Salve Regina.
Besteak beste, Corselli, Nebra eta Pergolesiren lanak

 

Musica Boscareccia | Alicia Amo | Andoni Mercero

 

  VITORIA-GASTEIZ: San Pedro Apostoluaren eliza

 

  Irailak 7 | 20.00

 

info +


Anacronia

En el Divino Aposento.
Josquin eta Antxietaren lanak

 

Armonía Concertada: María Cristina Kiehr | Jonathan Alvarado | Ariel Abramovich

 

  ARMENTIA: San Andres eta San Prudentzio basilika

 

  Irailak 8 | 19.30

 

info +


I libri della memoria: Intavolatura de viola

 

Ariel Abramovich

 

  SAN VICENTEJO (TREVIÑO): Sortzez Garbiaren baseliza

 

  Irailak 9 | 18.30

 

info +


Elena Aranoa y Jorge Garrido

Sokak eta teklak.
Ahozko tradizioa Erdi Aroan

 

Elena Aranoa | Jorge Garrido

 

  SANTIKURUTZE KANPEZU: Igokundearen Andre Mariaren eliza

 

  Irailak 9 | 19.30

 

info +


El leon de oro

Cadere ad inferos: Arimaren elkarrizketa.
Guerrero, Morales, Lobo eta Victoriaren lanak

 

El León de Oro | Marco Antonio García de Paz

 

  VITORIA-GASTEIZ: Santa Maria katedrala

 

  Irailak 9 | 20.30

 

info +


Anacronia

Klasiko jarraitua:
Bach-Abelen gizartea

 

Anacronía

 

  VILLANAÑE (GAUBEA): Varonatarren jauregia

 

  Irailak 10 | 13.00 (Bisita gidatua: 12.00)

 

info +


intonations

Amaiera-kontzertua: Antxieta eta Cabezónen lanak

 

Intonationes | David Sagastume

 

  ARGANDOÑA: Estibalizko Andre Mariaren santutegia

 

  Irailak 10 | 19.30 (Bisita gidatua: 18.00)

 

info +


CAB Conciertos EUS Duplicate 2

Txiki asteko kontzertuak

listado conciertos txiki semana 2023 eu

 

La pequeña juglaresa

Juglare txikia

 

ANTZINAKO MUSIKA ETA TXOTXONGILOAK
Emilio Villalba | Sara Marina

 

 VITORIA-GASTEIZ: Ignacio Aldecoa Kultura Etxea

 

  Irailak 2 | 18.00

 

info +


neønymus

Musika asmatua: Historiaurreko paisaia soinudunak

 

neønymus

 

 SORGINETXE: Trikuharrien ibilbidea

 

  Irailak 5 | Ibilaldia, 18.15 · Kontzertua, 19.30

 

info +


Euskelelea

Euskelelea

 

JUAN KRUZ IGERABIDE IDAZLEAREN IPUIN BATEAN OINARRITURIKO IKUSKIZUNA
Euskal Barrokensemble | Enrike Solinís

 

 VITORIA-GASTEIZ: Vital Fundazioa Kulturunea (C.C. Dendaraba)

 

  Irailak 8 | 18.00

 

info +